Fototermolīze ir mūsdienīgs atjaunošanas veids

neablatīva sejas atjaunošana

Jums nepatīk, kā izskatās jūsu āda? Varbūt laiks padomāt par efektīvām atjaunošanas metodēm? Kādā vecumā ir ieteicams sākt veikt šīs procedūras? Šādi jautājumi rodas gandrīz katrā sievietē pēc 30 gadiem. Novecošanās process sākas jau agrākā vecumā, bet šajā vecumā mēs to vēl nepamanām.

Par laimi, mūsdienu medicīna un kosmetoloģija nestāv uz vietas un saviem pacientiem piedāvā vairākas aparatūras un injekciju procedūras, taču šajā rakstā galvenā uzmanība tiks pievērsta ādas atjaunošanas lāzera metodei. Kosmetoloģijā tiek izmantotas dažādas lāzertehnikas, taču tās visas var iedalīt divos veidos:

  • ablatīva (ar ādas virsmas slāņa bojājumiem);
  • neablatīva (nebojājot ādas virsmas slāni).

Kā ātri atjaunot ādu?

Pamazām uz ādas parādās grumbas, tā kļūst blāva, poras paplašinās. Lāzera fototermolīze palīdz ātri atjaunot ādas jaunību. Šī efektīvā neķirurģiskā ādas atjaunošanas metode palīdz stimulēt un koriģēt šūnu struktūru bez destruktīvām izmaiņām. Fototermolīzei izmanto lāzera staru, kas tiek sadalīts mikrostaros. Tādējādi procedūras laikā kļūst iespējams kontrolēt iedarbības dziļumu un pakāpi un novērst epidermas augšējā slāņa bojājumus.

Sejas lāzerfototermolīze palīdz likvidēt mīmiskās grumbiņas, samazināt paplašinātās poras, atjaunot sejas, kakla un dekoltē ādu. Tas arī palīdz efektīvi likvidēt ādas pigmentāciju, noņemt rētas, strijas, rētas. Izmantojot šo metodi, jūs varat atbrīvoties no pat dziļākajām un senākajām rētām un strijām. Ierīces darbību var salīdzināt ar pīlinga vai pulēšanas darbību, tikai tā ir daudz efektīvāka. Ādas apstrādes procesā uz tās virsmas paliek mikroapdegumi. Turpmākajā rehabilitācijas periodā ādas virsējais slānis nomirst un dabiskā veidā tiek notīrīts. Bojātajās vietās sāk aktīvi ražot kolagēnu, kas veicina jaunu veselīgu šūnu veidošanos. Jau pēc dažām procedūrām kļūst manāms, ka āda ir vienmērīgāka, un pēc kursa pabeigšanas kļūst skaidrs, ka kosmētiskās problēmas ir pilnībā aizgājušas otrajā plānā.

Aparāts sejas fototermolīzei

Frakcionālais neablatīvais lāzers Lux1540 kā daļa no Palomar Icon sistēmas palīdz efektīvi un ātri atrisināt ne tikai elementāras, bet arī diezgan sarežģītas pacientu problēmas kosmetoloģijā.

Lāzeru izmanto, ja nepieciešams novērst šādas problēmas:

  • dermas atjaunošana;
  • grumbu likvidēšana;
  • ietekme uz rētām un rētām;
  • pēcdzemdību strijas uz ādas;
  • cīņa pret augšējo un apakšējo plakstiņu gravitācijas ptozi.

Ierīces priekšrocības padara to pieprasītu. Tās paaugstinātā efektivitāte jau sen ir pierādīta ar daudziem pozitīviem klīniskiem rezultātiem. Ierīces pamatā ir ādas atjaunošana, stimulējot kolagēna sintēzi un ādas atjaunošanos. Lāzers rada labu ekspozīcijas dziļumu - līdz 2 mm. Pietiek ar 2-3 piegājieniem pa ādas virsmu, lai sasniegtu labu staru iedarbības blīvumu un uzlabotu ādas struktūru.

Salīdzinot ar citiem lāzeriem, frakcionētais modelis nodrošina vislabāko drošību un nesāpīgumu. Lāzers izmanto apstiprinātu vienmērīgu impulsu tehnoloģiju. Ierīcei nav nepieciešams izmantot papildu palīgmateriālus, kas padara procedūru ekonomiskāku.

Procedūras veikšana

Lāzera frakcionētā fototermolīze tiek veikta pēc iepriekšējas ādas sagatavošanas. Pirms procedūras tas ir jānotīra no liekā sebuma, putekļiem un kosmētikas. Tā kā ārstēšana tiek veikta, izmantojot lāzeru, trieciena vietas tiek apstrādātas ar anestēzijas līdzekli. Pēc dažām minūtēm anestēzijas krēms tiek noņemts un tiek uzklāts īpašs gēls, lai atvieglotu ierīces slīdēšanu. Pirms procedūras tiek izveidota īpaša apstrādes shēma. Vidējais procedūras ilgums ir ne vairāk kā 30 minūtes.

Procedūras laikā pacients nejūt sāpes, ir tikai neliela tirpšanas vai dedzināšanas sajūta. Kopumā procedūra nerada diskomfortu un ir diezgan ērta pacientam. Pēc procedūras pabeigšanas uz ādas tiek uzklāts krēms, lai samazinātu hiperēmiju un pietūkumu. Frakcionālās fototermolīzes procedūru atkārto pēc 2-3 nedēļām. Katru kārtējo sesiju kosmetologs ieceļ individuāli.

Ādas kopšana pēc saskares ar ierīci

Sejas lāzera frakcionētā fototermolīze maigi iedarbojas uz ādu, tāpēc tā pietiekami ātri atjaunojas. Komplikāciju attīstības risks ir pilnībā izslēgts, taču pēc procedūras kādu laiku ir jāievēro šādi noteikumi:

  • paaugstinātas ādas jutības gadījumā 1 mēnesi izvairīties no tiešiem saules stariem. Vasarā ieteicams lietot saules aizsargkrēmu;
  • 2 nedēļas uzklājiet uz apstrādātās vietas mitrinātāju, kam jābūt vieglam un neaizsprosto poras;
  • nelietojiet pīlingus un skrubjus vismaz 2 nedēļas.

Apsārtums un neliels pietūkums ir normāla ķermeņa reakcija, kas pāriet diezgan ātri, jo notiek šūnu atjaunošanās. Procedūru kurss ir 4-8 sesijas ar biežumu reizi 2-6 nedēļās. Šīs tehnikas papildu priekšrocība ir tā, ka tā lieliski sader ar biorevitalizāciju, plazmas terapiju un citām atjaunošanas metodēm, kas vērstas uz ādas atjaunošanos un kolagēna sintēzi.

Frakcionālās fototermolīzes šķirnes

Līdz šim pastāv neablatīva atjaunošanas metode, kas palīdz uzlabot kakla, sejas, plakstiņu stāvokli, likvidē strijas un pēcpūtītes. To izmanto arī vispārējā izskata uzlabošanai. Šī tehnika nodrošina pozitīvo rezultātu ādas pigmentācijas un zonu ar nepietiekamu pigmentāciju ārstēšanā. Darbība ir ilgstoša, kas nozīmē, ka ādas stāvoklis uzlabojas un efekts saglabājas vairākus gadus.

Ablatīvā tehnika ir balstīta uz CO2 lāzera izmantošanu. Tā stara trieciena dēļ epidermas bojājums notiek noteiktā dziļumā. Pēc tam trīs mēnešu laikā uz apstrādātās ādas vietas veidojas kolagēns. Šāds lāzers spēj novērst pietiekami izteiktus defektus. Papildus galvenajam lāzeram var izmantot erbija lāzeru, kura stara viļņa garums ir nedaudz īsāks, kas nozīmē, ka efekts nav tik dziļš un ātrāks.

Salīdzinot ar neablācijas metodi, pacienti pēc šīs procedūras izjūt nelielas sāpes, taču procedūra ir uzlabojusi efektivitāti un drošību, salīdzinot ar standarta lāzerablāciju.

Kontrindikācijas procedūrai

Neskatoties uz acīmredzamo pozitīvo efektu, visām sejas ādas atjaunošanas metodēm ir savas kontrindikācijas. Šajā gadījumā jums vajadzētu izcelt:

  • ādas slimības, piemēram, psoriāze un dermatīts;
  • grūtniecība un zīdīšanas periods;
  • epilepsija;
  • onkoloģija;
  • iekaisuma un infekcijas procesi;
  • nesen veikta sejas tīrīšana, izmantojot ķīmiskas vielas;
  • alerģija pret anestēzijas līdzekļiem.

Sejas fototermolīze ir atļauta jebkuram ādas fototipam, jo efektu nodrošina infrasarkanie stari, kas iekļūst ādā. Tā kā dziedināšana notiek pietiekami ātri, ietekme var būt dažādās jomās.

Fototermolīze CO2

CO2 frakcionētā fototermolīze ir īpašs aparāts ādas ietekmēšanai. Metode ietver oglekļa dioksīda lāzera punktveida dziļuma efekta izmantošanu, kas atstāj uz ādas lielu skaitu mikrotermisku bojājumu. Dziļajos ādas slāņos rodas ne tikai termiski bojājumi, bet tajā pašā laikā blakus esošo ādas zonu uzkarsēšana, kas paliek nebojāta.

CO2 lāzera frakcionētā fototermolīze novērš blakusparādību rašanos. Audu iedarbības pakāpi var regulēt, mainot pārklājuma zonu un attālumu starp mikrotermālajām zonām. Tas ir šīs ierīces īpašais aspekts.

Frakcionētā fototermolīze dod manāmu rezultātu pēc 3 procedūrām. Atveseļošanās pēc procedūras notiek diezgan ātri. Pēc procedūras notiek šādas izmaiņas:

  • āda ir iespaidīgi pievilkta;
  • uzlabojas sejas krāsa;
  • ādas struktūra ir izlīdzināta;
  • plakstiņi ir uzvilkti uz augšu.

Frakcionētu fototermolīzi veic pieredzējis kosmetologs, kurš izvērtē ādas stāvokli, ņem vērā indikācijas un kontrindikācijas, kā arī pacienta vēlmes. Efektīvas atjaunošanas metodes palīdz katram pacientam aizmirst, kas ir pelēcīgi blāva sejas krāsa, paplašinātās poras, kas agrāk traucēja, kā arī pēcaknes rētas un strijas.

Maksimālais efekts tiek sasniegts, ārstējot seklas grumbas. Pēc katras procedūras nepieciešams laiks, lai atjaunotos un ražotos kolagēns un elastīns, kas nepieciešams grumbu izlīdzināšanai. Galīgo rezultātu var novērot pēc dažiem mēnešiem.